BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 6159061
nr 615 9061
Ljusstake
3-armad, silver, utländska stämplar, 1900-tal, höjd: 21
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 december 2009
kl 19:51:29
7/12 19:46:30
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver